Ügyfélszolgálat: +36 20 924 2352
Hőszivattyú típusok
Minden hőszivattyú a környezetből ingyen elnyert energiát hasznosítja, viszont a típusok között sok különbség akad. Egyes fajtáknál hoszabb előkészületi munkákra és engedélyekre van szükség. Sokszor a számok elragadják az embert és ha magasabb hatékonysági mérőt lát, úgy véli az az eszköz számára a legalkalmasabb, és elsietve a döntést megvásárol egy drága készüléket ami nem kompatibilis otthonának adottságaival.
Forduljon szakemberünkhöz, és mi segítünk dönteni!
Levegő víz hőszivattyú
Ez a hőszivattyú típus a legelterjedtebb az egyszerű működése és telepítése miatt. A kültéri egység a levegőből hőt von el, aminek felhasználásával melegíti a vizet, amit a fűtéshez használ. Viszont mivel az időjárástól függ a teljesítménye, extrém hőmérsékletek befolyásolhatják hatékonyságát. Ennek megoldására ezeket a készülékeket egy áramot igénylő segéd generátorral szerelték fel, de szükség rá nagyon ritkán fordul elő.
Egy beltéri és egy kültéri egységből épül fel, amik nem igényelnek hosszabb előkészületi munkákat. Alacsonyabb a COP értéke (3.5-4.2), viszont hatékonysága tökéletesen megfelel otthonának fűtésére és gazdaságilag is a leg barátibb opció.
Víz-víz hőszivattyú
Ez a típus a talajvízből kinyert hőt hasznosítja fel a fűtéshez, egy folyamatos körforgásban, amit a víz talajba való visszavezetésével oldunk meg. Ehhez viszont nagyobb előkészületekre és több készülékre van szükség. A víz kinyeréséhez szükséges egy forrás kút, mi tovább több nyelő kútra, amik a víz visszaforgatását biztosítják. Vásárlás előtt mindenképp ajánlott egy próbafúrást elvégezni, aminek segítségével megállapítjuk a víz minőségét és mennyiségét.
A hőszivattyú fajták közül hatékonysága (COP) a legnagyobb, extrém időjárás mellet is magas színvonalon teljesít segéd generátor nélkül. Alacsony üzemeltetési költségeivel hosszútávon a legolcsóbb berendezés.
Talajszondás hőszivattyú
A földszondás hőszivattyú a talaj geometrikus energiáiból alakít hőt, viszont emiatt ennél a készüléknél is fúrásra és hosszabb előkészületekre van szükség. A csöveket 80-120 méter mélységben kell elhelyezni, ezért külön engedélyeket igényel.
A szondák mélysége miatt külső hőmérsékletek nem befolyásolják működését, és COP értéke is magas (4-5), viszont telepíttetése a legmagasabb költségekkel jár az összes közül.
Service Name
This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to edit the content and make sure to add any relevant information that you want to share with your visitors.